Kotel Maximus

Ocelový kotel Maximus se liší od dřívějších verzí, má obdélníkové stěny a vodorovné proudění spalin. Odlišná je také stavba hořáku a systém distribuce paliva. Kotel může sloužit i k ohřevu TUV.

Kotel Maximus

Sestává z kotlových plechů tl. 6 mm na straně ohřívané spalinami a 4 mm z vněj. stran. Pístový podavač svým pohybem vpřed a vzad dávkuje palivo směrem k hořáku, kde se spaluje v části, kde je přiváděn vzduch. Popel je odstraňován přísunem dalších porcí paliva do hořáku. Píst je poháněný motorem s převodovkou s excentrickou pákou.

Teplota výstupní vody 95°C, tlak 0,2 MPa. Požadovaný komínový tah 20-30 Pa.

Složení kotle Maximus

  • hořáková komora - s popelníkem v dolní části kotle. Pro snadné čištění je vybaven popelník vyjímatelnou zásuvkou a samost. dvířky.
  • spalovací komora - nad popelníkem a pod konvekčním výměníkem tepla. V zadní části komory se nachází přísun paliva a přívod vzduchu. Palivo je přisouváno automaticky ze zásobníku v dávkách zajišťujících požadovanou teplotu.
  • výměník tepla - z ocelových vodorovných přepážek nad spalovací komorou. Spaliny proudí vodorovně konvekčními kanálky až do horní části, kde je sopouch odváděj. spaliny.
  • systém distribuce paliva - pod zásobníkem, skládá se z motorového podavače paliva a ventilátoru přivádějícího vzduch.
  • řídicí systém kotle - koordinuje práci podavače paliva, ventilátoru, oběhového čerpadla ev. čerpadla TUV a zajišťuje tak jeho optimální provoz.

 

Ekologické kotle - menu

Palivo - černé uhlíPalivo - hnědé uhlíPalivo - dřevo

Podlahové topení Multibeton