Chladicí systém ARTIC 350/550

Chladící systém je určen především pro uživatele, kteří oceňují maximální tepelnou pohodu, pohodlí v interiéru. Slouží k ochlazování nasávaného (vháněného) vzduchu u systémů ventilací sání-výdech. Plní analogickou funkci jako malá kanálová klimatizace s optimálním prouděním vzduchu, který je přizpůsoben požadavkům domácích ventilačních systémů. ARTIC poskytuje lepší klimatický komfort v místnostech při nízké spotřebě, díky principu provozu tepelného čerpadla. Jeho chladící účinek je srovnatelný s výkonem zemního tepelného výměníku s výhodou méně vlhkého vzduchu vháněného do prostor budovy. Poskytuje lepší klimatický komfort v místnostech příjemným ochlazením a dodatečným vysušením teplého, dusného a vlhkého vzduchu.

Vlastnosti:

  • Chladící jednotka vybavena tepelným čerpadlem
  • Integrovaný chladící systém
  • Chladicí činitel R134a (0,2 m3; 0,5 kg),
  • Řešení, které zajišťuje snížení teploty nasávaného vzduchu a snížení nadbytečné vlhkosti v budově.
  • Nízká spotřeba energie
  • Ovládání pomocí dotykového panelu LUXE

Jak to funguje:

Pokud přiváděný vzduch zvenčí do systému ARTIC je příliš teplý, zařízení ho ochlazuje uvnitř jednotky dokonce o více než deset stupňů a následně již ochlazený ho přivádí do místností šachtami větracího systému. Takto ochlazený vzduch uvnitř budovy vytváří velmi příjemné klima v létě. Celý proces se provádí automaticky, bez jakéhokoli zásahu uživatele.

Chladicí systém ARTIC 350

Chladicí systém ARTIC 350
Schéma chladicího systému ARTIC 350
Systémy chlazení ARTIC 350
výška 1 848 mm
šířka 725 mm
hloubka 556 mm
Systémy chlazení ARTIC 550
výška 1 735 mm
šířka 725 mm
hloubka 556 mm

Chladicí systém ARTIC nemá venkovní jednotku, která se běžně vyskytuje ve split klimatizátorech nebo kanálových klimatizacích. Jeho použití tedy nemá nepříznivý vliv na vzhled fasády budovy, není zdrojem obtěžujícího hluku mimo budovu.

 

Rekuperátory AERIS

Solární panely

Energetické ploty

Podlahové topení Multibeton

Tepelná čerpadla